Nauč se milovat

 Naučit se skutečně milovat, a to tak silně, jako milujeme obvykle našeho partnera, pokud možno ještě víc, a přijmout se zcela bezpodmínečně takové, jaké jsme, je naprostou podmínkou, aby nás mohl doopravdy milovat i náš partner a především, abychom si do života přitáhly toho správného, protože právě kvůli zákonům zrcadlení nám partner zrcadlí naši lásku k nám. Nemůže nám ji dát tudíž víc, než si ji dáváme my sobě. Dokud se tedy nemilujeme naprosto bezpodmínečně, nemůže nám tuto lásku dát ani náš partner a celkově nikdo. Celý svět je naším obrovským zrcadlem. Tato láska musí být tak silná, že se na sebe budete zamilovaně dívat do zrcadla, mít potřebu se hladit, mluvit na sebe láskyplně, či si dokonce říkat, že se milujeme.


 Zní to možná neuvěřitelně, ale když si uvědomíte, že druhého, cizího, člověka takto milujeme, proč ne samy sebe? Neměly bychom my být samy pro sebe na prvním místě? Tím nejdůležitějším ze všech? Vždyť jsme samy se sebou 24/7 od první minuty do poslední našeho života. Jsme to jediné, co nikdy nemůžeme ztratit, ani se opustit a to jediné, co se nedá nijak a ničím nahradit.


 Klíčem k takové lásce je postavit se naprosto bez výhrad na první místo. Vždy vnímat své touhy a potřeby a naplňovat je a naopak pokud se nám do něčeho nechce, nedělat to. S tím souvisí umět říct “ne”, pokud to odporuje našemu přesvědčení či chuti a především si to pak nevyčítat. Zkrátka nestačí jen říci “ne” a poté si to vyčítat a nedej bože se tím dokonce trápit apod. Pokud po nás někdo chce něco, do čeho se nám nechce, nemáme na to čas a nebo to je vyloženě v rozporu s námi a tím, v co věříme, tím, že jej neodmítneme a vyhovíme mu, nejen že se znevažujeme, ale dokonce sebepoškozujeme. Pokud neumíme říct “ne”, lidé nás zneužívají a ani si nás neváží. Zkuste proto v nejbližších dnech někoho alespoň jednou odmítnout, pokud se Vám do  něčeho opravdu nechce a vnímejte přitom své pocity. Jak jste se cítily? Bylo to snadné? Pokud
ne, zkoumejte proč a zkoušejte to znovu. Naučte se věřit sobě a svým potřebám. Nenechte se ovládat strachem z něčí reakce a ani žádným jiným. Celkově nad vším, co děláte, pokládejte si otázku, zda to děláte od srdce a nebo z nějakého strachu.


 Dále se zamyslete nad tím, jak k sobě, byť jen v duchu, mluvíte. Je to pěkné? Nebo si třeba nadáte, ponižujete se, stavíte se do role oběti a chudinky? Krom toho, že Vám to Vesmír vrací, aby Vás v tom utvrdil, ničíte si vztah k sobě. Přestaňte s tím tedy. Buďte k sobě laskavá, chvalte se, říkejte si, že se milujete, nevyčítejte si nic ani si nenadávejte, když se něco nezdaří  (co se tomu třeba naučit naopak zasmát?) a především přijměte zodpovědnost za sebe a svůj život. Všechno jsme si zvolily my, vždy byla možnost volby. Nikdo za nic nemůže, jen my. Vždy byla možnost to odmítnout a jít. I nic neudělání byla naše volba. Takže vezměte svůj život do svých rukou a přestaňte být obětí. Važte si samy sebe.

 Pravidelně, každý den, si dopřávejte alespoň chvilku jen a jen pro sebe a pro uspokojení svých potřeb a tužeb. I kdyby to mělo být jen pár minut, pro začátek to určitě stačí, časem se to bude samovolně zvětšovat. Budete totiž zjišťovat, nejen že to potřebujete a naplňuje Vás to, ale i že pokud se takto naplněně a uspokojeně cítíte, projevuje se to i v životě. Máte více energie, jste více v pohodě a lépe reagujete na nepříjemné situace, více si užíváte života, každé chvilky a rovněž i lidé se k Vám chovají lépe ruku v ruce s rostoucí sebeláskou a sebeúctou. podstatě je jedno, jaké činnosti se budete věnovat, jen aby Vám to vyhovovalo a dělalo dobře. Každý pod pojmem “hýčkání” či “rozmazlování” vidí něco jiného. Za sebe doporučuji objednat se na nějakou relaxační masáž, večer si napustit vanu plnou pěny případně místo ní do ní nasypat květy, které jsou symbolem ženskosti, k tomu třeba epsomskou sůl pro očistu či nějaké éterický olejíček,  zapálit svíčky, pustit si relaxační hudbu, dát si k tomu třeba skleničku vína a prostě relaxovat. Postarejte se i o své tělo, dejte si pleťovou a vlasovou masku, dopřejte si manikúru a pedikúru. Zbytek času se věnujte tomu, co Vás baví, ať už je to třeba vaření, malování nebo například tanec. Zkrátka se věnujte čemukoliv, co Vám způsobuje příjemné pocity a radost, naplnění, i kdyby to mělo být sekání dřeva. Ale především, postavte sebe na první místo (od teď navždy). A pokud vznášíte námitku, že na to nemáte čas, už tím dáváte jasně najevo, že rozhodně na první místo nepatříte a všechno je důležitější než Vy. Ono se nic na chvilku bez Vás nezblázní (to je jen ve Vaší mysli). Cokoliv může pár minut či hodin počkat a nikdo nemluví o tom, že pro sebe musíte nutně mít každý den třeba hodinu. Může to být třeba čtvrt hodina. Cokoli pro začátek pomůže. Je ale nutné konečně nějak začít.  Vždyť jak jsem psala na začátku, dokud si lásku k sobě nevytvoříme, nikdy nemůžeme mít doopravdy šťastný, láskyplný, pevný vztah s partnerem a ani nikdo si nás doopravdy nebude vážit (ani on), protože nemáme sebeúctu a druzí to z nás vycítí a podle toho se tak k nám kvůli onomu zrcadlení i chovají. Budou k nám “zlí”, nevážit si nás,  zametat s námi apod. Doopravdická sebeláska je jediným klíčem ke změně všeho.

 Sebeláska přijde postupně sama a bude i sama sílit. Stačí jí vyjít vstříc výše zmíněným. Především se začněte rozmazlovat, duši i tělo. A zkuste následující techniku masáže prsou pro rozproudění ženské energie a vytvoření dobré nálady. Jednoduše přiložíte dlaně na prsa, jemně na ně přitlačíte a pohybujete rukama nahoru a dolů, tedy pohupujete prsy nahoru a dolů rychlostí, jaká se Vám zamlouvá. Prostě s nimi zatřepejte. Vážně, zkuste to a uvidíte, že se začnete usmívat.