Po čem toužíš? Aneb jeden z hlavních důvodů, proč se nám v životě nedaří.

 Pokud nejsme v souladu se svou duší, tak nám “buší na dveře” čím dál hlasitěji. Život se nám pak doslova hroutí před očima a účel je jediný – upozornit nás na to, že jsme na špatné cestě a nejsme doopravdy šťastní, neplníme naše poslání, tedy to, po čem touží naše duše a jdeme proti ní naší hlavou, většinou kvůli strachu a škodlivým vzorcům. Pokud tato znamení nejsme ochotni vidět, nakonec můžeme přijít úplně o všechno a bude nám zasazena opravdu tvrdá rána.

 V životě nás ovlivňují jen dvě věci – strach (ego), jehož původním účelem je nás ochránit (problémem však je, že to dělá až moc a většinou zcela zbytečně) a srdce (duše). Vždy se proto ptejte, zda něco děláte ze strachu, a nebo ze srdce? Pokud je to ze srdce, cítíte naplnění, příliv energie, štěstí a jakýsi tah. V případě strachu spíše opak a nebo jste zkrátka v módu autopilota a ani nevnímáte život kolem, jen přežíváte.

Nyní se trochu zasníme. Představte si svůj naprosto dokonalý den. Nejsou v něm žádná omezení, překážky, nic není nemožné. Můžete dělat, co chcete, umět, co chcete, být kde chcete, cokoliv si koupit. Podmínkou je, že tento den bude probíhat stále dokola. Čemu byste se věnovali, jaké práci a koníčkům, kde byste byli, abyste byli šťastní i po zbytek života, přestože už nikdy nebudete moct dělat nic jiného? Jaký je ten Váš vysněný den? Pusťte uzdu své fantazie a pořádně se zasněte. Popište si tento den do těch nejmenších detailů. Právě to je to, po čem toužíte.

 Zkuste z toho něco ihned zrealizovat a včlenit to do svého současného života a třeba časem víc a víc věcí. Pokud Vám k tomu chybí nějaká schopnost, můžete na sobě pracovat a jednou to určitě dokážete. Možná nebudete na špičkové úrovni, ale je dokonalost důležitá? Nebo spíš to, že Vám to přináší radost? Všechno se dá naučit, talent není všechno. I když ho někdo nemá, může být mnohem lepší, pokud má pro danou věc zápal a rozvíjí se v této oblasti než ten, kdo talent sice má, ale vůbec ho to nebaví.

 Mimochodem, je potřeba si uvědomit, že dokud budeme podléhat názorům a diktátu okolí, nikdy se nám nepodaří najít sami sebe, a to v žádné z oblastí. Budeme se neustále snažit někomu zavděčit, necháme se ovládat strachem, který nám svými řečmi vtloukli do hlavy apod. Tím jim odevzdáváme svou sílu a pasujeme se do role oběti a energeticky k sobě přitahujeme více a více situací, kdy se takto budeme cítit. Musíme se od toho oprostit, najít odvahu poslouchat sami sebe, své srdce, nikoliv však hlavu, neboť právě z ní pochází strach a převzít plně odpovědnost za svůj život. Myšlenky, ego, produkují strach a co je horší, to, na co myslíme, se nám zhmotňuje ve fyzické realitě. Přestože totiž žijeme v dualitě, vesmír je jednotný. Nerozlišuje dobro a zlo. Je zcela neutrální. Nehodnotí tedy ani naše myšlenky, jen čeká, až mu povíme, co chceme, aby nám to dal (Mimochodem, když jsme u toho, Vesmír=my. My jsme Vesmírem, my jsme tvůrci svého života a fyzická realita a to, co se nám v ní děje, je jen odrazem našeho podvědomí a toho, co jsem si jím zvolili). Jelikož není duální, nerozlišuje, jaké to pro nás je, prostě nám to dá, protože když na to myslíme, předpokládá, že to chceme. Proto změňte myšlení, oprostěte se od strachu a negativity, a změníte svět, ve kterém žijete. Přestáním poslouchat diktát a rady ostatních přijmete odpovědnost za svůj život, rozproudíte energii a začnete žít. Přijmutím odpovědnosti vystoupíte z role oběti a vesmír Vás v tom tudíž přestane utvrzovat.

 Nikdo jiný než Vy sami neví, po čem toužíte, nikdo jiný za Vás Váš život neodžije, tak proč nechat o sobě rozhodovat druhé?! Takže je na čase vystoupit ze zajetých kolejí, odhodit strach a vykročit kupředu za svými sny. Vytyčit si cíle, kterých chceme dosáhnout, stanovit si jakými kroky k tomu dojdeme a prostě postupovat směrem k cíli. Cesta se vždycky najde. Stačí chtít a nějak začít, udělat první krok, dát vesmíru vědět, po čem toužíme a on se pak postará o zbytek. Takže se přestaňte zajímat o to, co chtějí a říkají ostatní a přijměte sami sebe ve všech ohledech. Nikdo není dokonalý, na chyby máte právo a především, nikdo nemá právo Vás hodnotit a budete se možná divit, ale drtivá většina lidí to ani nedělá, jen si to myslíme.